facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Žygimantu Povilioniu

Balandis 28, 2017

Saulėtą penktadienio vidurdienį gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Povilionis. Fojė susitikimo su šiuo garbingu svečiu laukė III ir IV kl. gimnazistai bei 6a klasės mokiniai.

Susitikimo metu kalbėtasi apie gerąją JAV patirtį ugdant pilietišką visuomenę ir valdant valstybę, samprotauta, kaip ta patirtimi gali pasinaudoti Lietuva. Anot svečio, svarbiausia - žmogaus orumas, žmogus turi pasijausti integrali asmenybė,  nes tik orus žmogus gali jaustis laisvas, todėl investicijos Lietuvoje visų pirma turi būti į žmogiškumą ir į intelektą. 

 

Netradicinę pamoką svečias baigė ištrauka iš Jono Pauliaus II knygos „Atmintis ir tapatybė“: „palikimas, kurį gauname iš tėvų – žmogaus tėvynės ir kultūros paveldo dalis, kreipiantis amžinosios Tėvynės link“. 

Paraginti užduoti klausimus mokiniai drąsiai klausė ir labai domėjosi visais jiems rūpimais klausimais: koks šiandieninės JAV valdžios žvilgsnis į Lietuvą kaip NATO šalį? Ar reikėtų Lietuvoje taip pat įvesti privalomąją karinę tarnybą vaikinams ir merginoms kaip Izraelyje? Buvo netgi paklausta, ar reikia trumpinti vasaros atostogas mokiniams. 

Svečias labai džiaugėsi jaunuolių susidomėjimu aktualiomis ir svarbiomis temomis. Išvykdamas Seimo narys palinkėjo: "Čia yra mokykla, kurioje kuriama vizija, jūs jau net svajodami sukuriate 50 proc. pasaulio, nes tai yra vizija, kurią seks jūsų veiksmai..."

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių