facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Prancūzijos ambasadoriaus pamoka

Gruodis 15, 2017

 

Prancūzijos ambasadoriaus pamoka Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniams - Prancūzijos žvilgsnis į Lietuvos šimtmetį

Gruodžio 14 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe‘as Jeantaud. Į gimnaziją jis atvyko kartu su savo delegacija: Snieguole Kavoliūniene, kalbos ir švietimo programos vadove iš Prancūzų instituto, ir  Sami Fisek, ambasados spaudos atašė.

Kauno jėzuitų gimnazijoje prancūzų kalbą kaip 2 užsienio kalbą  besimokantys 97 mokiniai visą savaitę ruošėsi šiam vizitui ir ketvirtadienį sulaukė pamokos, kurią jiems vedė Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje. Joje buvo aptariamos aktualios šiandienos problemos, tačiau bene svarbiausia diskusija vyko apie Prancūzijos žvilgsnį į Lietuvos šimtmetį, jos nueitą kelią ir kokie galėtų būti Prancūzijos ir Lietuvos atsakymai į šiandieninės Europos klausimus. Ambasadorius pastebėjo, kad Lietuva šimtmečio sunkumus išgyveno tik todėl, kad yra daugialypė ir labai kultūriškai įvairi. Atsakinėdamas į mokinių pateiktus klausimus, ką mano apie Lietuvos ir Prancūzijos švietimo sistemas, apie jaunimo dalyvavimą politiniame gyvenime, apie prancūzų kalbos reikalingumą, ar yra susipažinęs su  Lietuvos istorija,  stengėsi mokiniams pabrėžti,  kad labai svarbu mokėti kuo daugiau kalbų, pažinti įvairių tautų kultūrą, domėtis šalyje ir pasaulyje vykstančiais įvykiais, nes ateityje reiks atsakingai priimti sprendimus.

Tai jau antrasis ambasadoriaus vizitas Kauno jėzuitų gimnazijoje, prieš porą metų svečiavęsis ambasadorius artimiau susipažinęs su prancūzų kalbą dėstančiais mokytojais ir ją besimokančiais  mokiniais gilinosi į jaunimui aktualias problemas, taip pat  pakvietė  į savo rezidenciją Turniškėse, kur kiekvienais metais  liepos 14 d.  švenčiama Prancūzijos nacionalinės šventė – Bastilijos paėmimo diena.

Džiaugiamės ir užsimezgusia draugyste su jėzuitų gimnazija Marselyje, Ecole de Provence. Tai labai svarbūs ryšiai siekiant visapusiško mokinių kalbinio ir kultūrinio tobulėjimo mokantis prancūzų kalbos ir norint jiems pasiūlyti įvairesnių su prancūzų kalba susijusių veiklų, tokių kaip tarpmokykliniai mainai ar vasaros stovyklos.

1702170217021702170217021702

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių