facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus auklėtiniams Lietuvos šimtmetį įprasminti padės menininkai ir KJG moksleiviai

Liepa 10, 2017

2017 m. Vilniaus dailės akademijos (VDA)  Kauno fakulteto (KF) Grafikos katedroje tęsiamas praėjusiais metais sėkmingai startavęs socialaus meno projektas „(ne) LAISVAS menas“ , kurio tikslas - paskatinti Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus – pataisos namų (KNTI-PN) auklėtinių socialinę integraciją į kultūrinį miesto ir šalies gyvenimą, ugdyti kūrybiškumą bei verslumą. To siekiama pasitelkiant menines priemones bei komunikaciją su profesionaliais menininkais ir gimnazistais, parodant kitokio gyvenimo pavyzdį.

Šiais metais didžiausias dėmesys bus sutelktas į animacijos kūrimui reikalingų įgūdžių tobulinimą. Projekto tema – „Aš - savo valstybės herojus". Ši tematika skirta Lietuvos istorijai ir pasiruošimui valstybės šimtmečiui. Užsiėmimų metu tardymo izoliatoriaus auklėtiniai drauge su VDA Kauno fakulteto menininkų komanda ir Kauno jėzuitų gimnazijos (KJG) moksleivėmis kurs profesionalią animaciją. „Svarbiausias siekis, kad kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaujantis jaunimas įgytų praktinių įgūdžių, o kūrybiškumas, meninės priemonės ir komunikacija padėtų mažinti socialinę atskirtį tarp skirtingas patirtis turinčių žmonių“ – po pirmojo užsiėmimo šiais metais Kauno tardymo izoliatoriuje pasakojo projektų koordinatorė dr. Ingrida Veliutė.

Įvadinę diskusiją apie kūrybiškumo svarbą ir valstybės herojaus idėją vedė dr. Ingrida Veliutė, o su animacijos istorija bei techninėmis galimybėmis supažindino VDA KF Grafikos katedros dėstytojas doc. Aurimas Švedas. Ateinančių užsiėmimų metų nuteistieji galės patys išmėginti paprastas animacijos technikas. „Norime parodyti, kad nereikia turėti specialių įrankių ar didelio bagažo žinių norint kurti animaciją, užtenka pieštuko ir užrašų knygelės, svarbiausia – bandyti“  - apie animacijos subtilybes pasakojo doc. A. Švedas.

Dar  viena šių metų naujovė – prie kūrybinės komandos, dirbančios su Kauno NPI – PN auklėtiniais prisijungia ir KJG tarptautinio bakalaureato moksleivės, kurios dalyvaus visuose projekto užsiėmimuose ir prisidės prie animacijos kūrimo. Kauno NTI-PN auklėtinių ir KJG moksleivių sukurta animacija rudenį bus pristatyta gimnazijoje Prevencijos dienų metu, o vėliau pradės keliauti po įvairias Lietuvos mokyklas.

 

 

Projektą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

Projekto partneriai:

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus - pataisos namai, VšĮ „Kitokia Grafika", Kauno jėzuitų gimnazija

Daugiau informacijos apie projektą teikia dr. Ingrida Veliutė, mob. +37061821609ingrida.veliute@vda.lt

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Infrastruktūra ir modernizavimas

Konsultacijos

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių