facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Erasmus + projekto partnerių susitikimas Turkijoje

Rugsėjis 18, 2019

Kauno jėzuitų gimnazijos  delegacija lankėsi Kocaeli mieste Turkijoje, kur dalyvavo Erasmus+ projekto “Refugees Matter: from Challenges to Opportunities” partnerių susitikime. Tai buvo paskutinis šio projekto partnerių susitikimas, kuriame daug dėmesio skyrėme projekto rezultatų ir sklaidos aptarimui.

Vizito metu Turkijos Migracijos departamento  atstovė Kocaeli mieste Ülkü Doğan papasakojo mums apie pabėgėlių gyvenimą Turkijoje. Kaip skelbia statistika, Turkijos miestuose šiuo metu gyvena apie 3 milijonus pabėgėlių, iš kurių pusė yra vaikai, todėl šalis susiduria su rimtais iššūkiais sprendžiant pabėgėlių problemas. Susidomėję klausėme pranešimo  apie mokytojų–pabėgėlių iš Sirijos integraciją Turkijos mokyklose.

Apie nelengvą pabėgėlių dalią liūdijo vaizdai, matyti Stambulo gatvėse. Čia sutikome daug sirų, mažų vaikų ir suaugusių, prašančių išmaldos, ar tiesiog miegančių gatvėse.

Du metus organizuodami įvairias projekto veiklas susidūrėmė su labai kritiškomis  suaugusių žmonių nuomonėmis pabėgėlių atžvilgiu. Tačiau džiugu, kad mūsų gimnazistai, kaip ir moksleiviai iš kitų Europos šalių, yra labai pozityvūs ir geranoriški, sugeba užjausti tuos, kurie savo gyvenime neteko visko ir turi pradėti jį iš naujo.

Baigiamuoju projekto akcentu taps tarptautinė konferencija, organizuojama mūsų gimnazijoje rugsėjo 27 d.

Anglų kalbos mokytoja Loreta Čižinauskienė

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių